Strategisk kompetensutveckling – Strategier för projektledning, ledarskap, samarbete och kommunikation i praktiken
5 mars i Malmö
5 mars i Malmö
Välkommen till en interaktiv förmiddag om strategisk kompetensutveckling – strategier för projektledning, ledarskap, samarbete och kommunikation i praktiken! Strategisk kompetensutveckling är en central del till att säkra en organisations framtida framgångar.
Under denna förmiddag kommer vi att utforska området kompetensutveckling i ett bredare perspektiv för att därefter se på möjligheter till utformningen av en genomförbar kompetensutvecklingsplan i praktiken.
Under träffen får du även möjlighet att dela insikter, diskutera med andra deltagare och inspireras av Wenells erfarna konsulter och utbildare. Efter denna förmiddag kommer du att ha en tydligare bild av hur du kan bidra till att bygga en framgångsrik lärandekultur och stärka organisationens fortsatta konkurrenskraft.
Denna träff är för dig som vill vässa din strategiska förmåga inom kompetensutveckling och få nya insikter och idéer att ta med dig hem till din organisation. Träffen riktar sig till dig som arbetar med frågeställningar kopplade till HR och L&D i ledande och strategisk roll.
Varmt välkommen!
Har du frågor kontakta oss på info@wenell.se eller per telefon 08-545 700 80